Sınırın Sıfır Noktasında Yaralı Teröriste İlk Müdahale Askerden

Irak'ın kuzeyinde sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda yaralanan teröriste ilk müdahaleyi askerler ve korucular yaptı. Terörist, hastaneye sevk edildi.

Sınırın Sıfır Noktasında Yaralı Teröriste İlk Müdahale Askerden
Sınırın Sıfır Noktasında Yaralı Teröriste İlk Müdahale Askerden OzelKuvvet.com
Bu içerik 9529 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Irak'ın kuzeyinde sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, PKK'lı teröristlerle sağlanan sıcak temas sonucu çıkan çatışmada, 1 teröristin yanındaki el bombaları ve kaleşnikof piyadetüfekleriyle yaralı olarak ele geçirildiğini bildirdi. Askerler ve güvenlik korucularının yaralı teröriste ilk yardım müdahalesini yaptığı ve teröristin tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildiği belirtildi.

SINIRIN SIFIR NOKTASINA OPERASYON

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'ndeki Derecik Umurlu Kalmış Tepe ve Gedik Tepe bölgesinde bulunan Türk birliklerine zaman zaman Irak kuzeyinden havan ve diğer silahlarla tacizlerde bulunulması üzerine, dün sınırın sıfır noktasına operasyon düzenlendiği belirtildi.

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı ve 3'üncü Dağ Komando Tabur Komutanlığı'nın personeliyle güvenlik korucuları tarafından Irakkuzeyinde, sınırın sıfır noktasına yapılan operasyonda, Zeti kuzeybatısı Sare Batin Tepe bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristlerle sıcak temas sağlandı.

 

YAKALANAN TERÖSTİN GÖRÜNTÜLERİ

 

 

OLAYA İLİŞKİN TSK TARAFINDAN YAYINLANAN FOTOĞRAFLAR

 

 

YARALI TERÖRİSTE İLK MÜDAHALE ASKERDEN

Çıkan çatışmada 1 terörist, 2 kalaşnikof piyade tüfeği ve 5 el bombasıyla yaralı olarak ele geçirildi. Ardından askerler ve güvenlik korucularıyla beraber yaralı teröriste ilk yardım müdahalesi yapılarak, terörist tedavi edilmek üzere hastaneye sevk edildi.

 

 

HAKKARİ'DE BUGÜNE KADAR 511 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

TSK'dan yapılan açıklamada ayrıca bugüne kadar Şemdinli'de toplamda 65, Hakkari'de ise 511 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Öte yandan belirtilen aynı tarihte Hakkari Dağ ve Komando Tugayı'nın personeli tarafından, Yüksekova Hisar Dağı bölgesinde, sınıra sıfır noktasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcıların bulunarak, imha edildiği kaydedildi.

 

tsk hakkari terörle mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort