Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık terörle mücadele kapsamında 30 adet F-35 savaş uçağı alınacağını açıkladı.

Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak
Savunma Bakanı: 30 adet F-35 alınacak OzelKuvvet.com
Bu içerik 16433 kez okundu.

Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletmesi Başkanlığının bütçeleri üzerinde görüşmeler başladı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunum yaptı.

Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, TSK'dan toplam 20 bin 88 kişinin ilişiği kesildi, 2 bin 855 TSK personeli için soruşturma sürüyor.

Öte yandan Işık'ın yaptığı açıklamaya göre 30 adet F35 uçağı alınacağı bildirildi.

3 BİN 665 FETÖ'CÜ İHRAÇ EDİLDİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın açıklamaları şu şekilde; “15 Temmuz sonrasında kara, deniz ve hava kuvvetlerinde toplam 3 bin 665 personel FETÖ ile ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle ihraç edildi. 2 bin 855 personelin soruşturma işlemi sürüyor. 16 bin 423 askeri okul öğrencisiyle birlikte 20 bin 88 kişi sistem dışı bırakılmıştır.

30 ADET F-35 ALINACAK

PKK terör örgütüne karşı mücadelemiz kararlılıkla devam etmektedir. Bu kanlı terör örgütüne geçtiğimiz 35 yıllık süre içerisinde karşılaştığından çok daha ağır zayiat verdirilmiştir. Türkiye terörle mücadelede dünyanın lider ülkelerinden biri konumuna gelmiştir. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız. Terörle mücadele kapsamında 30 adet F-35 savaş uçağı alınacaktır.

TÜRKİYE DAHİL 9 ÜLKENİN KATKISI VAR

ABD, İngiltere, İtalya, Hollanda, Kanada, Avustralya, Norveç ve Danimarka'nın yer aldığı programa her ülkenin savunma sanayisi katkı sağlıyor.

f-35 tsk hava kuvvetleri türk hava kuvvetleri fikri ışık milli savunma bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort