Türk Mühendislerden Duvarın Arkasında Canlı Olup Olmadığını Anlayan Radar

Savunma Teknolojileri Mühendislik (STM) mühendislerinin geliştirdiği bu yerli radar, gözle temas edilemeyen yerlerde canlı olup olmadığını anlayabiliyor.

Türk Mühendislerden Duvarın Arkasında Canlı Olup Olmadığını Anlayan Radar
Türk Mühendislerden Duvarın Arkasında Canlı Olup Olmadığını Anlayan Radar OzelKuvvet.com
Bu içerik 7675 kez okundu.

Dünya genelinde özellikle rehine kurtarma ve operasyonlarda bir duvarın arkasında canlı varlıkların olup olmadığını anlayabilen radar, savunma teknolojileri alalında oldukça önemli bir yer tutuyor. Birçok ülkenin güvenlik güçleri bu radara ihtiyaç duyarken dış ülkelerden bu radarı satın almak hem güvenlik açısından endişelere yol açıyor hem de az da olsa dışa bağımlılığı arttırıyor.

Ülkemizin dışa bağımlılıktan kurtularak hızla kendi teknolojilerini üretmesi ve diğer ülkelere ihraç etmesi konusunda önemli çalışmalar yürüten Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ (STM) mühendisleri, Duvar Arkası Radar (DAR) isimli ürününü üretti. STM mühendisleri tarafından tamamen yerli olarak üretilen bu radar, arada engeller olsa bile insan gözüyle temas edilmeyen noktalarda canlı bir varlık olup olmadığını anlayabiliyor.

Şu anda prototip aşaması tamamlanıp test aşamasına geçilen bu radar, taşınabilir yapısıyla birlikte bir kişi tarafından kolaylıkla taşınabilecek ve böylelikle tamamlandığında güvenlik güçleri tarafından kullanılabilir hale gelecek.

Radar STM Türk Savunma Sanayi TSK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort