Birlikte öldüler

PKK’nın Suriye’deki en büyük kampında meydana gelen patlamanın DAEŞ tarafından düzenlenen saldırı olduğu ortaya çıktı. Saldırıda 60 PYD’li, 5 ABD'li 2 de İngiliz terörist öldü. Ölenlerin arasında örgütün iki önemli yöneticisi de var.

Birlikte öldüler
Birlikte öldüler OzelKuvvet.com
Bu içerik 29447 kez okundu.

PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin kontrolündeki Haseke'ye 45 km uzaklıktaki Tel Tamır'daki PKK kamplarına saldırı düzenlendi. Mühimmat depolarına yönelik gerçekleştirilen saldırıda 5 büyük patlama meydana geldi. Saldırının gerçekleştirildiği alanın, bölgenin en büyük askeri üslerinden biri olduğu ifade ediliyor. Burayı, ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı uluslararası askeri koalisyon da aktif şekilde kullanıyor. DEAŞ tarafından gerçekleştirilen saldırıda çok sayıda ölü olduğu bildirilirken ölenler arasında 5 Amerikalı 2 de İngiliz yetkili olduğu öğrenildi. Saldırıda 60'ı aşkın PKK/PYD'li de öldü. Ölenlerin arasında örgütün askeri kanadının iki önemli yöneticisi olduğu ifade ediliyor.

EN BÜYÜK KAMP

Saldırının gerçekleştirdiği kamp PKK'nın örgütlenme, eğitim ve cephane üssü olarak kullanılıyor. Öte yandan, dünyanın dört bir yanından PKK/PYD'ye katılmak için Suriye'ye gelen teröristlerin önemli bir kısmı bu kampa yerleştiriliyor. Kampta ABD ordusuna mensup askeri uzmanlar DEAŞ'la savaş adı altında eğitim veriyor. Eğitimler arasında mayınlama, bomba tuzaklama, bomba imha ve yakın savaş gibi eğitimler bulunuyor. Buradaki eğitimleri tamamlayan PKK'lı teröristler daha sonra Suriye Demokratik Güçleri adı altındaki PKK güdümlü oluşuma katılarak çatışma bölgeleri de götürülüyor. ABD, daha önce Suriye'de PKK'ya eğitim verdiği iddialarını yalanlamıştı.

Yabancı teröristler Münbiç'te
Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslararası Gazeteciler Derneği (TKÜUGD), Suriye'de terör örgütü YPG/ PKK ile birlikte savaşan yabancıların fotoğraflarını yayınladı. TKÜUGD'dan yapılan açıklamada, “ABD, İngiltere, Almanya, Avusturya, Kanada ve İran gibi ülke vatandaşları örgüt içinde yer alıyor. Bu kişiler paralı savaşçı olduğu gibi bazıları kendi ülkelerindeki eski askerler” denildi.

PYD YPG ABD İNGİLİZ İNGİLİZ ASKERİ ABD ASKERİ SURİYE PATLAMA
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ya     0000-00-00 Allah mizin izniyle hepsini yenecegiz InsAllah.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort