TSK’da “Mini İHA” dönemi başlayacak

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyacının karşılanması için mikro İHA sistemleri almaya hazırlanıyor.

TSK’da “Mini İHA” dönemi başlayacak
TSK’da “Mini İHA” dönemi başlayacak OzelKuvvet.com
Bu içerik 5406 kez okundu.

Mikro İnsansız Hava Aracı (İHA) sistemlerinin alımı için duyuru yapan SSM, bu amaçla Türkiye’de milli imkanlarla mikro İHA üretme kapasitesine sahip şirketler için bilgi istek dökümanı yayınladı. Şirketler, TSK’nın alacağı bu yeni nesil İHA’lar için 9 Aralık’a kadar SSM’den başvuru dosyası alabilecekler.

Tedarik edilmesi planlanan Mikro İHA Sistemi’nin kalkış ve iniş esnasında mancınık, platform, paraşüt gibi yardımcı cihazlara gerek duymadan kalkışını elden yapması ve gövde üzerine iniş yapacağından sistemin yapısının dayanıklı malzemeden üretilmesi isteniyor.
 


Menzilinin en az 4 km olması istenen İHA’nın, havada kalış süresi de 40 dakikadan az olmayacak. Ağırlığı en fazla 1500 gr olarak belirlenen sistemin hızı en az 35 km olacak. İHA üzerinde operatör tarafından yönlendirilebilen gece ve/veya gündüz faydalı yük kamerası bulunacak.

Ayrıca, Mikro İHA’dan gelen veriler gerçek zamanlı/gerçek zamana yakın olarak izlenebilmeli ve çeşitli frekans aralıklarında alma ve verme yapabilmelidir.

Mikri İnsansız Hava Aracı (İHA) Savunma Sanayi Müsteşarlığı Savunma Savunma Sanayi Türk Silahlı Kuvvetleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort