Saldırganın FETÖ bağlantısı araştırılıyor

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov düzenlenen suikast sonucu hayatını kaybederken, saldırganın polis olduğu öğrenildi. İncelemeler kapsamında saldırıyı düzenleyen Ankara Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru M.M.A'nın FETÖ bağlantısının araştırıldığı öğrenildi.

Saldırganın FETÖ bağlantısı araştırılıyor
Saldırganın FETÖ bağlantısı araştırılıyor OzelKuvvet.com
Bu içerik 33205 kez okundu.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov, Ankara'da katıldığı bir fotoğraf sergisinde bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Karlov, Rusya'nın Ankara Büyükelçiliği ve Çankaya Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Gezgin Gözüyle Kaliningrad'dan Kamçatka'ya Rusya" adlı konulu fotoğraf sergisinde, açılış konuşmasını yaptığı sırada, silahlı saldırıya uğradı.

Saldırgan, Karlov'u yaraladıktan sonra havaya ateş açtı. Bu sırada salonda bulunan davetliler panik içerisinde kaçışmaya başlayarak salondan çıkmaya çalıştı. Karlov, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Saldırgana ilişkin incelemeler başlatılırken, FETÖ bağlantılarının bulunduğu iddia edildi. Bu kapsamda araştırma çalışmalarının başlatıldığı ve saldırganın FETÖ'yle bağlantısına dair güçlü bulguların bulunduğu öğrenildi.

Rusya 'FETÖ' dedi
Rus haber ajansları da Rus yetkililerden edindikleri bilgilere dayandırdıkları iddialara göre saldırının FETÖ tarafından gerçekleştirdiğini bildirdi.

2014'te mezun olmuş
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a suikast düzenleyen saldırganın Ankara Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru M.M.A olduğu iddia edildi.

 

1994 doğumlu M.M.A'nın Aydın Söke doğumlu olduğu öne sürüldü.


M.M.A'nın 2014 İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu olduğu iddia edildi.

FETÖ dershanesine gitmiş
Saldırganın Aydın Söke Özel Körfez Dershanesi'nin bir dönem öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

Açığa alınmış
Polis memuru olduğu ortaya çıkan saldırganın bir dönem açığa alınmış olduğu ve daha sonra göreve iade edildiği ortaya çıktı.

Melih Gökçek FETÖ'ye işaret etti
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırıya uğramasıyla ilgili olarak "Suikastın tek amacı Rus-Türk ilişkilerini bozmayı amaçlamasıdır. Saldırgan aldığım duyumlara göre FETÖ'cü" dedi.

Andrey Karlov FETÖ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort