Hücre çöktü ! Deaş'ın İstanbul Elebaşı Yakalandı !

Reina saldırganını yakalama çalışmaları sırasında, DEAŞ’ın İstanbul emiri Tacik Azra kod adlı terörist ve 4 üst düzey sorumlunun yakalandığı ortaya çıktı. 20 gün sorgulanan sözde emirin ifadesiyle hücre çökertildi.

Hücre çöktü ! Deaş'ın İstanbul Elebaşı Yakalandı !
Hücre çöktü ! Deaş'ın İstanbul Elebaşı Yakalandı ! OzelKuvvet.com
Bu içerik 592 kez okundu.

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 masum cana kıyan DEAŞ üyesi terörist Masharipov'u yakalama çalışmaları sırasında, örgüte vurulan darbenin bilançosu ortaya çıkıyor. Orta Asya ülkelerinden DEAŞ'a katılan ve Türkiye'de uyuyan hücrelerde faaliyet yürüten Tacik, teröristlerin, Tacik Azra kod adlı sözde emiri 2 Ocak'ta yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonunun ardından, emirin yakalandığı sır gibi saklanırken, sorgusunda örgütün çok sayıda hücresinin deşifre edildiği ve yüzlerce uyuyan hücrenin belirlendiği öğrenildi. Adının Ahmet olduğu değerlendirilen DEAŞ emiri, dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

4 HÜCRE SORUMLUSU KISKIVRAK

DEAŞ emirinin yakalanmasının ardından, emniyet sorgusunda çok sayıda hücrenin deşifre olduğu ifade edildi. Polisin devam operasyonlarında A.G., Z.K., A.A, ve F.R. isimli 4 hücre sorumlusunun kıskıvrak yakalandığı ve onların da 20 günlük sorgunun ardından dün çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı öğrenildi.

ASKERİ KAMUFLAJ ÜRETMİŞ

Reina operasyonları sırasında çökertilen 20 büyük uyuyan DEAŞ hücresinin arka planı da ortaya çıktı. Hücrelerinin sözde emiri olan terörist 2 Ocak'ta yakalanınca, örgüt içerisinde talimatların kesilmesi panik oluşturdu. Operasyonları yürüten polisler, istihbarat çalışmaları ve deşifreler sayesinde bu hücreleri bir bir belirledi. Ekipler her gece bir hücreye baskın yaparak 200'e yakın terörist yakaladı. Silivri'de de, örgütün silah ve bomba eğitimi verdiği villa operasyonla çöktü. Bu arada sözde emirin Zeytinburnu'nda tekstil atölyesi kurduğu, burada sadece askeri kamuflaj ürettiği bunları da kaçak yollarla Suriye ve Irak'a gönderdiği ortaya çıktı.

Reina Saldısı Askeri Kamuflaj DEAŞ İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
porno izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor