ASELSAN “MİLKAR-5A5” TSK ENVANTERİNDE

ASELSAN tarafından el yapımı patlayıcılara karşı geliştirilen MİLKAR-5A5 Sistemi, TSK envanterindeki zırhlı araç KİRPİ’ye entegre edildi.

ASELSAN “MİLKAR-5A5” TSK ENVANTERİNDE
ASELSAN “MİLKAR-5A5” TSK ENVANTERİNDE OzelKuvvet.com
Bu içerik 1249 kez okundu.

ASELSAN üretimi Aktif/Pasif Konvoy Koruma Sistemleri (MİLKAR-5A5) Kirpi Mayına Karşı Kısmi Korumalı Zırhlı Araçlara entegre edildi. Sistemlere ilişkin kabul muayene ve performans başarı ile tamamlandı ve sistemler TSK envanterindeki yerlerini aldı.

ASELSAN Dergisi’nin Aralık sayısında yer alan habere göre, Aktif karıştırma yeteneğinin yanı sıra Reaktif karış­tırma algoritması sayesinde tehdit sinyallerini alıcı birim ile tespit ederek sistem çıkış gücünün büyük kısmını doğrudan bu frekans(lar)a yönlendirerek çok daha yüksek etkinlik mesafelerine ulaşabilen sistem, TSK envanterinde yer alan diğer tüm karıştırma sistemlerinden üstün özelliklere sahip. Bir Aktif Karıştırma Sistemi’nin, bir Reaktif Karıştırma Sistemi ile aynı etkinlik değerini elde edebilmesi için yaklaşık 1000 kat daha fazla RF güç yayması gerekmektedir.

MİLKAR-5A5 Aktif/Pasif Konvoy Koruma Sistemi, TSK envanterindeki ilk ve tek Reaktif Karıştırma/Köreltme Sistemi olmakla birlikte, dünya çapında da sayılı sistemlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Literatürde, bu sistemin ulaştığı bu denli kısa sürelerde “tespit” işlevini tamamlayan diğer bir sisteme rastlanmadı.
 Sistemde tespit edilen frekansların konum ilişkili kaydı ve “Görev Sonrası Analiz” imkanı yeteneği bulunmakta­dır. “Tespit” fazlarında konum ilişkili kaydı alınan aktif frekansların görev ertesi incelenmesi ile istihbarat bilgi­sine de ulaşılmaktadır.

 
Türk Savunma Sanayi Aktif/Pasif Konvoy Koruma Sistemleri (MİLKAR-5A5) Kirpi Mayına Karşı Kısmi Korumalı Zırhlı Aracı ASELSAN Savunma Sanayi TSK EGM Türk Silahlı Kuvvetleri Turkish Defence
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort