Bitlis'te terörle etkin mücadele

Bitlis Polis Özel Harekat Şubesi ekipleri, bölgede arama tarama faaliyetlerini ve eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bitlis'te terörle etkin mücadele
Bitlis'te terörle etkin mücadele OzelKuvvet.com
Bu içerik 8342 kez okundu.

İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Jandarma Özel Harekat ile Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Özel Harekat (PÖH) timleri, bölgede olumsuz hava koşulları ve zorlu doğa şartlarına rağmen terör örgütü PKK'ya karşı başarılı operasyonlarına devam ediyor. Operasyonları değerlendiren Bitlis Valisi Ahmet Çınar "Bu tür mücadeleyi sadece filmlerde görebiliriz" dedi.

 

12 TERÖRİSTİ ELE GEÇİRDİ, 1 TERÖRİSTİ DE YAKALADI

Kış mevsimine uygun kıyafet ve donanımlarla Tatvan ilçesindeki Anadere-Kesan Deresi bölgesinde 22-28 Mart tarihlerinde "Şehit Uzman Jandarma 1 Kademeli Çavuş Ömer Doğan Operasyonu"nu gerçekleştiren güvenlik güçleri, ikisi İçişleri Bakanlığının "Aranan Teröristler Listesi"nde gri kategoride yer alan 12 teröristi ölü ele geçirdi, bir teröristi de yakaladı. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

 

Bitlis'te terörle etkin mücadele VİDEO
 


 


 

ARAMA TARAMA FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR
 

Bitlis Polis Özel Harekat Şubesi ekipleri de kararlılıkla yürüttükleri operasyonların yanı sıra bölgedeki dağlarda arama tarama faaliyetlerini ve eğitimlerini sürdürüyor. Terör saldırılarını engellemek ve teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı faaliyetler gerçekleştiren güvenlik güçlerinin fedakarca mücadelesi takdir topluyor.
 


 

"TERÖRLE MÜCADELEYE DAİMA HAZIR" MESAJI
 

Dağlık alanlarda güvenli gördükleri bölgelerde atış eğitimleri gerçekleştiren özel timler, terörle mücadeleye "Daima hazır" olduklarının mesajını veriyor.
 


 

VALİ: TERÖRİSTLERE KARŞI BAŞARILI OPERASYONLAR YAPILDI
 

Vali Ahmet Çınar yaptığı açıklamada, güvenlik birimlerinin teröristlere karşı başarılı operasyonlar yaptığını söyledi. Güvenlik birimlerinin kentteki dağlık ve ormanlık alanlardaki stratejik noktalara kış mevsimi boyunca opersayon düzenlediğini anlatan Çınar, şu değerlendirmelerde bulundu:


 

"BU TÜR MÜCADELEYİ SADECE FİLMLERDE GÖREBİLİRİZ"
 

"Bazen 1,5-2 metre karın altında sığınak aradılar. Birçok sığınağı da buldular. Bunların bir kısmı boştu. Sığınaklar, mühimmatlar ve yaşam malzemeleriyle doluydu. Onlar imha edildi. Bir kısmında da içerisinde teröristlerin bulunduğu sığınaklar tespit edildi. Bunların tamamı imha edildi. Güvenlik güçlerimiz, dünyanın bütün egemenlerinin her türlü saldırıya geçtiği bu tarihin en kritik döneminde, terör örgütlerine karşı canlarını ortaya koyarak, bu vatanın bekası ve milletin huzuru için çok çetin mücadele ediyorlar. Bu tür mücadeleyi sadece filmlerde görebiliriz. Dolayısıyla bütün millet olarak onlara hem dua ediyoruz hem de minnettarlığımızı ve teşekkürlerimizi ifade ediyoruz."
 

pöh polis özel harekat emniyet genel müdürlüğü bitlis pöh
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
porno izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor