Kanadalı Asker DEAŞ'lı Bir Teröristi 3540 Metre Uzaklıktan Vurarak Rekor Kırdı!

Kanada ordusu, Irak'ta görevli Özel Kuvvetler üyesi bir Kanada askerinin, DEAŞ'lı bir teröristi 3540 metre uzaklıktan vurarak en uzak mesafeden adam öldürme rekorunu kırdığını duyurdu.

Kanadalı Asker DEAŞ'lı Bir Teröristi 3540 Metre Uzaklıktan Vurarak Rekor Kırdı!
Kanadalı Asker DEAŞ'lı Bir Teröristi 3540 Metre Uzaklıktan Vurarak Rekor Kırdı! OzelKuvvet.com
Bu içerik 27565 kez okundu.

Kanada'nın elit özel güçlerinde görev yapan bir keskin nişancının Irak'ta en uzun mesafeden insan öldürme dünya rekorunu kırdığı açıklandı. Ölen kişinin DEAŞ'lı bir terörist olduğu belirtildi.

KANADA ORDUSU AÇIKLADI

 

Kanada ordusundan yapılan açıklamada, "Kanada Özel Operasyonlar Komutanlığı, 2. Müşterek Görev Birliği'nin bir üyesinin 3540 metre uzaklıktaki bir hedefi başarıyla vurduğunu doğruluyor. Operasyonel güvenlik nedenleri il personelimiz ve koalisyon ortaklarımızın güvenliği için olayın yer ve zamanını açıklamayacağız." ifadeleri kullanıldı.
 OLAY SON BİR AYDA GERÇEKLEŞTİ
 

Kanada Silahlı Kuvvetleri'nin açıklamasına karşın, Globe ve Mail gazeteleri olayın son bir ay içerisinde meydana geldiğini belirtti. Gazeteye konuşan bir askeri yetkili, atışın Irak güvenlik güçlerine karşı saldırıya geçen DEAŞ'lı teröristlere karşı yapıldığı, bölgede sivillerin varlığı nedeniyle hava saldırılarından çok keskin nişancı atışlarının kullandığını belirtti.
 

TETİĞE BASTIKTAN 10 SANİYE SONRA TERÖRİSTİ VURDU
 

Kanada Özel Kuvvetleri'nde görev yapan keskin nişancının McMillan TAC-50 tipi bir keskin nişancı tüfeği kullandığı ve atışın tetiğe basıldıktan sonra 10 saniyeden kısa bir süre içerisinde DEAŞ'lı bir teröristi vurduğu belirtildi.

ÖNCEKİ REKOR İNGİLİZLERE AİT

 

Bir önceki en uzak mesafeden keskin nişancı ateşiyle insan öldürme rekoru, 2009'da bir Talibanlı teröristi 2475 metreden vuran İngiliz keskin nişancı Craig Harrison'a aitti.

kanada Kanadalı Asker 3540 Metre DEAŞ'lı Bir Teröristi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort