Sınırda Yeni Operasyon İçin Geri Sayım Başladı! Kod Adı: Fırat Kılıcı

TSK'nın, 'Fırat Kılıcı' adıyla YPG'nin hakimiyetindeki bölgelere, 7 bin askerin sınırda yığınak yapılarak hazırlandığı harekatın Fırat Kalkanı'nın iki katı büyüklükte olacağı ifade ediliyor.

Sınırda Yeni Operasyon İçin Geri Sayım Başladı! Kod Adı: Fırat Kılıcı
Sınırda Yeni Operasyon İçin Geri Sayım Başladı! Kod Adı: Fırat Kılıcı OzelKuvvet.com
Bu içerik 8610 kez okundu.

DEAŞ ve YPG'yi sınırlarından temizlemek için Fırat Kalkanı Harekatı'nı başlatan Türk Silahlı Kuvetleri (TSK), 'Fırat Kılıcı' kod adlı ikinci operasyon için gün sayıyor. Operasyon için aylar süren hazırlıklar Ramazan ayı öncesinde başladı.

SINIRDA 7 BİN ASKER KONUŞLANDIRILDI

 

Karar gazetesinin haberine göre, operasyon için bölgede Fırat Kalkanı Harekatı'ndakinin iki katı büyüklüğünde ağır silah ve mühimmat yığınağı yapıldı. Bölgede özel harekat birliklerinden 7 bin asker konuşlandırıldı.

YPG KUZEY SURİYE'DEN TEMİZLENİNCEYE KADAR DEVAM EDECEK

 

TSK ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) birliklerine "Hazır olun" talimatının verildiği operasyonun, ilk çatışmaların yaşandığı yer olan Minak ve Ayn Daknah'tan başlayacağı; Tel Rıfat, Afrin ve Tel Abyad'la devam edeceği belirtiliyor. Temmuz sonu ya da Ağustos başı için başlaması planlanan kara harekatının, YPG kuzey Suriye'den temizleninceye kadar devam edeceği ifade edildi.

RUSYA'DAN BEKLENMEDİK HAMLE

 

Moskova yönetimi destek verdiği YPG/PYD'ye, ABD'nin kara gücü haline gelmesi nedeniyle mesafe koyarken, rejim ve İran, YPG güçlerini hava bombardımanıyla vurdu. Son olarak Rusya'nın Afrin'deki askeri birliklerine çekilin talimatı verdiği ortaya çıktı. Rusya'nın bu kararı ile operasyon için Türkiye'nin eli güç kazandı. Ancak ABD'nin nasıl bir tavır alacağı konusu kesinlik kazanmadı.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort