PKK: Liste hazırlıyoruz ABD veriyor

PKK: LİSTE HAZIRLIYORUZ ABD VERİYOR... PKK: LİSTE HAZIRLIYORUZ ABD VERİYOR... PKK: LİSTE HAZIRLIYORUZ ABD VERİYOR... ABD, Rakka operasyonu kapsamında terör örgütü PKK/YPG'nin de içerisinde yer aldığı Demokratik Suriye Güçleri'ne (DSG) zırhlı Hummer araçları ve ağır silahlar gönderdi.

PKK: Liste hazırlıyoruz ABD veriyor
PKK: Liste hazırlıyoruz ABD veriyor OzelKuvvet.com
Bu içerik 441 kez okundu.

PKK/YPG elebaşı, ABD'nin Rakka operasyonu nedeniyle son dönemde kendilerine çok sayıda silah ve zırhlı araç gönderdiğini söyledi.
 

Örgüt elebaşısı "ABD, Rakka operasyonu nedeniyle bize zırhlı araçlar ve ağır silahlar gönderdi. Zırhlı Hummer araçlar bu sefer daha çok geldi.

ilahlar ve zırhlı araçlar Kuzey Irak'tan karayoluyla Semelka Sınır Kapısı'ndan Rojava'ya sokuldu. Oradan da tırlarla Tabka'ya gönderildi. Silahlar ve zırhlı araçlar 140 tırla geldi. Bu silah ve araçlar Rakka tarafına getirilerek bize teslim edildi. Rakka operasyonunda kullanılacaklar.

Rakka'da sokak savaşları çok yaşandığından zırhlı hummer araçlarına çok ihtiyaç vardı. Biz ihtiyaca göre ABD'ye liste sunuyoruz onlar da ona göre gönderiyorlar. ABD bize son dönemde Rakka operasyonu nedeniyle zırhlı araçlar ile ağır silahlar çok gönderiyor çünkü ihtiyaç var. IŞİD bomba yüklü araçlarla direniyor. Kentte çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor"
 ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort