Mardin’de bu evde sıradışı olaylar yaşanıyor!

Mardin’in merkez Artuklu ilçesi Höyüklü Mahallesi’ne bağlı Torbacık mezrasında yaşayan Çakmaz ailesine ait evdeki eşyaların 4 gündür kendiliğinden alev aldığı ileri sürüldü. Ürken aile ve köylüler, yetkililerden yardım istedi.

Mardin’de bu evde sıradışı olaylar yaşanıyor!
Mardin’de bu evde sıradışı olaylar yaşanıyor! OzelKuvvet.com
Bu içerik 8826 kez okundu.

Merkez Artuklu ilçesi Höyüklü Mahallesi'ne bağlı Torbacık mezrasında yaşayan Çakmaz ailesine ait evdeki eşyaların 4 gündür kendiliğinden alev aldığı iddia edildi. Ev sahibi Mehmet Ali Çakmaz, korkudan çocuklarını Kızıltepe'deki akrabalarına gönderdiklerini, evde yanmadık eşya kalmadığını söyledi. Çakmaz, "Bu bir beladır, musibettir. Biz de bilmiyoruz. Her yarım saatte bir evin her bir köşesinde yangın çıkıyor. Samanlık, oturduğumuz ev yanıyor. Devletten yardım bekliyoruz" dedi.
 


"Evde ne var ne yok yanıyor"

Evin kendi kendine yandığını anlatan Çakmaz'ın teyzesi Halise Ablay, olayları duyunca Antalya'dan geldiğini belirterek, yetkililere haber verdiklerini fakat yangınların bir türlü bitmediğini kaydetti. Çocukların psikolojilerinin bozulduğunu dile getiren Ablay, "Ne ahır kaldı ne saman. Yangınlar halen de devam ediyor. Bugün de yastıklar yandı. Oda yanıyor, odayı söndürüyorlar, diğer oda yanıyor" diye konuştu.


Köylülerden Muhammet Nur Çakmaz ise, "Biz geldik, yastık kendi kendine yanıyordu. Biz de videosunu çektik. Bu 4 gündür saat sabah 05.00'ten 22.00'ye kadar bu olay yaşanıyor. Karakol komutanına gidip anlattık. Çözüm arıyoruz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort