MKEK’DEN İKİNCİ MPT-76 SEVKİYATI

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası’nda üretilen Milli Piyade Tüfeği’nin (MPT-76) ikinci sevkiyatı yapıldı.

MKEK’DEN İKİNCİ MPT-76 SEVKİYATI
MKEK’DEN İKİNCİ MPT-76 SEVKİYATI OzelKuvvet.com
Bu içerik 7582 kez okundu.

MKEK fabrika müdürü Mehmet Ocakçıoğlu yaptığı açıklamada,”Şu an 500 adet tüfeğimize ilaveten üretimini tamamladığımız bin 680 silahımızı yetkililere teslim ettik. Proje kapsamında toplam 20 bin silah üreteceğiz. 2018 yılının ikinci ayı gibi bütün silahları üretip teslim edeceğiz. MKEK olarak asker ve polisimizin hafif silah ihtiyacını karşılamak görevimiz. MPT-76, Türkiye’nin ilk yerli milli piyade tüfeği olma özelliği taşıyor.
 

Ayrıca jandarma ve polis teşkilatı mensuplarına yönelik olarak geliştirilmiş yakın muharebe silahı olan MPT-55’in de üretimini yaptıklarını belirten Ocakçıoğlu, sene sonuna kadar toplam 19 bin 500 adet silah üretimi yaparak kolluk kuvvetlerinin hizmetine kazandırmak hedefinde olduklarını ifade etti.
 

Şu anki mevzuatımız gereği hızlı ve seçici hareket edememekteyiz. Makine Kimya Kurumunun yeniden yapılandırılması neticesinde yıllık üretimimizin en azından 3 katına çıkacağı ön görülmektedir..” diye konuştu.
 

42 ayrı teknik testte başarı sağlayan ve ağırlığı 4 kilo 200 gram, etkili menzili 600 metre, dakikadaki atım sayısı ise 700 mermi olan MPT-76’dan MKE 20, Kale Kalıp 15, Sarsılmaz ise 10 bin adet üretim siparişi aldı.
 

savunmaveteknoloji.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort