PKK katliamından kurtuldu ve dünya şampiyonu oldu!

Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Mizgin Ay'ın annesinin, PKK terör örgütünün 1994'te Mardin'de gerçekleştirdiği katliamdan son anda kurtulduğu ortaya çıktı. Mizgin'in annesi o gün eşinin yanına Batman'a döndüğü için saldırıdan kurtulurken, milli sporcunun anneannesi, 2 dayısı ve 3 teyzesi bu katliamda şehit oldu.

PKK katliamından kurtuldu ve dünya şampiyonu oldu!
PKK katliamından kurtuldu ve dünya şampiyonu oldu! OzelKuvvet.com
Bu içerik 7949 kez okundu.

Yıldızlarda dünya şampiyonu olan  milli atlet Mizgin Ay'ın hikayesi, film senaryolarını aratmıyor. Kenya'da düzenlenen Dünya Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda 100 metrede altın madalya kazanan Mizgin'in annesi Gülşen Ay'ın, PKK terör örgütünün 1994'te Mardin'de gerçekleştirdiği katliamdan son anda kurtulduğu ortaya çıktı.
 

Mizgin'in babası Cemil Ay, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde yaşadıkları evlerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ormancık köyünde gerçekleşen PKK  katliamında eşinin 5 kardeşi ile annesinin şehit olduğunu söyledi.
 


 

Eşinin katliamdan son anda kurtulduğuna işaret eden Ay, "Gülşen'in öz  kardeşleri bu olayda şehit oldu. Biz Batman'da oturuyorduk. Eşim misafir olarak  annesinin köyüne ziyarete gitmişti. Köyde 1-2 ay kaldı. Annem, 'Bu kadar  misafirlik yeter, gidip getireyim.' dedi. Gitti, getirdi. Getirdiği akşam da köye  saldırı yapıldı. Annem gidip eşimi almasaydı, o da şehit olacaktı." ifadelerini  kullandı.
 


 

Ay, eşinin köy koruyucu olan babasının bu saldırıdan kurtulduğunu,  daha sonra Batman'a taşındığını ve burada başka bir evlilik yaptığını dile  getirdi.
 


 

MEMURLUK HAKKINDAN FAYDALANMAK İSTİYOR
 

Cemil Ay, eşinin şehit yakınlarına tanınan memurluk hakkından  faydalanmak için başvuruda bulunduğunu söyledi.
 

İlk başta, eşinin okuma yazma bilmediği için bu haktan  yararlanamadığını anlatan Ay, "Okuryazar belgesini aldı. Daha sonra ise yaşla  alakalı bir sıkıntı çıktı." diye konuştu.
 

Eşinin 45 yaş sınırını 2-3 ayla geçtiği için söz konusu hakkın üvey  kardeşlerine geçtiğini belirten Ay, sözlerini şöyle tamamladı:
 

"Eşimin 6 kız, 2 de erkek üvey erkek kardeşi var. Hukuki yollara  başvurduk. Biz hakkımızı kaybetmişiz, yaştan dolayı 'hakkınız kardeşlerinize  geçti' diye cevap aldık. Kardeşleri olmasaydı bu haktan yararlanabilecekti.  Kardeşleri olduğu için yaştan dolayı hak onlara geçiyor. O zamanlar çocukların  yaşı genellikle ya küçük ya da büyük yazdırılıyordu. Tekrar yaş tespiti  yapılacak, mahkeme kararıyla tespit edilecek. Eşimin gerçek yaşı neyse ortaya  çıkacak. Yaşı 45'in altında çıkarsa bu haktan yararlanabilecek."

mizgin ay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort