İşte NATO kriterlerini 6'ya katlayan yerli silahımız GURURLA PAYLAŞALIM

Polimer Gövdeli MC 28 SA

İşte NATO kriterlerini 6'ya katlayan yerli silahımız GURURLA PAYLAŞALIM
İşte NATO kriterlerini 6'ya katlayan yerli silahımız GURURLA PAYLAŞALIM OzelKuvvet.com
Bu içerik 25619 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün tabanca ihalesini kazanan GİRSAN Makina ve Hafif Silah Sanayi şirketi, polimer gövdeli MC 28 SA türü 35 bin tabancanın üretimine başlanacağı açıkladı.

GİRSAN Makine ve Hafif Silah Sanayi şirketinin fabrika Müdürü Yusuf Nesil, MC 28 SA model tabancanın tamamen Giresunlu mühendislerin ellerinden çıktığını söyledi. Nesil, 15 bin olarak belirlenen atış testini aşarak 60 bin atış yapan tabancayla girdikleri ihaleyi kazandıklarını söyledi.

Bu modeli Türkiye'de ve özellikle dünya pazarında kolluk kuvvetleri için ürettiklerini belirten Nesil, "Model üzerinde bulunan bütün taktik ve teknik özellikler tüm kesimlerin istediği yöndedir. En önemli özelliği emniyet mandalının opsiyonel olmasıdır. Silah, modern bir tabancada olması gereken bütün emniyet sistemlerini içeriyor" dedi.

Fabrika Müdürü Nesil, şöyle konuştu:

"MC 28 SA polimer gövdeli 35 bin adet tabancayı Emniyet Genel Müdürlüğümüze teslim edecek olmaktan dolayı gururluyuz. GİRSAN Silah Sanayi büyük bir silah ailesidir. Tasarımlarımızın devamı gelecek. Birçok farklı kullanıcının istekleri doğrultusunda farklı versiyonlar üzerinde de çalışıyoruz."

Yusuf Nesil, 1994 yılından bu yana Girsan Silah Sanayi adı altında faaliyete devam eden fabrikanın tamamen yerli imkanlarla üretimi ile yaklaşık 40 ülkeye ihracat yaptıklarını ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
izmir escort