Paniklemeye başlayan teröristler bakın ne yaptı?

Türkiye’nin Afrin operasyonu yaklaşırken, PKK/PYD’li teröristlerdeki telaş artıyor. PKK’lılar, Afrin’in kuşatılmasına karşı Azez’in kuzeyindeki Parsa Dağı’na uzanan araba geçebilecek bir tünel kazıyor. PKK’nın hazırlıklarına Kandil’den gelen elebaşları katılıyor. Şehirde ABD silahlarıyla donatılan 7-8 bin PKK/PYD’li var. Örgüt kız-erkek ayrımı yapmadan gençlere silah eğitimi veriyor. Türkmenler ÖSO hakkında bilgi vermeleri için sorgulanıyor. Bir Türkmen yetkili, Parsa Dağı’nın alınmaması halinde yeni Kandil olacağı uyarısında bulundu.

Paniklemeye başlayan teröristler bakın ne yaptı?
Paniklemeye başlayan teröristler bakın ne yaptı? OzelKuvvet.com
Bu içerik 5013 kez okundu.

Türkiye’nin olası Afrin operasyonuna karşı PKK harekete geçti. Parsa Dağı’ndan Afrin’e uzanan dev bir tünel inşa edildi. 8 bin teröristin bulunduğu Afrin’e Kandil’den çok sayıda üst düzey teröristin gönderildiği ve şehirde tuzaklamalar yapıldığı öğrenildi.
 

Afrin operasyonu Türkiye’nin güvenliği ve bekası için stratejik öneme sahip. Rusya’nın verdiği sözlere karşın İran’ın talepleri nedeniyle operasyon geciktiriliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kurtaracağız” dediği Afrin’de terör örgütü PYD ise harıl harıl Türkiye’nin olası operasyonuna karşı hazırlık yapıyor. Afrinli bir Türkmen, bölgedeki Kandil destekli Türkiye karşıtı hazırlığa ilişkin Yeni Şafak’a çarpıcı bilgiler verdi.
 

Afrin’de 8 BİNE YAKIN PYD’Lİ TERÖRİST VAR
 

Terör örgütü, son dönemde Afrin’deki Türkmenlere büyük baskı uyguluyor. Türkmenler günlerce sorguya çekiliyor. Bu sorgularda terörist örgüt, ÖSO ve komutanlar hakkında bilgi almaya çalışıyor. YPG’nin Afrin’deki terörist elebaşı Halepli Mustafa Çilo. Afrin’de halen 7-8 bin civarında PYD’li terörist bulunuyor. Türkiye’nin Afrin operasyonunu eninde sonunda yapacağını anlayan PKK/PYD hummalı bir hazırlık yürütüyor. Kısa süre önce PKK’nın Suriye uzantısı PYD, ABD’nin verdiği ağır silahları Türk askerinin olduğu kontrol bölgesi yakınına taşıdı.
 

PARSA DAĞI’NDAN AFRİN’E DEV TÜNEL İNŞA ETTİLER
 

Azez’in kuzeyinde Parsa Dağı’nda PYD/YPG’nin eğitim kampı bulunuyor. Terör örgütü, Parsa Dağı’ndan Afrin merkezine kadar uzanan bir tünel kazdı. 2013 yılında başlayan kazım işlemleri geçen yıl tamamlandı. Tünel, arabaların geçebileceği genişlikte yapıldı. Parsa Dağı, bölgede, PKK/PYD’nin Suriye’deki Kandil’i olarak anılıyor. Bölgenin temizlenmediği taktirde Kandil gibi terör kampına dönüşmesi öngörülüyor.
 

TERÖRİSTLER ŞEHİRDE TUZAKLAMALARA BAŞLADI
 

TSK destekli ÖSO unsurlarının Rusya ile ortak operasyonuna karşı panikleyen PYD, Afrin’de kadın-erkek ayrımı yapmadan bütün gençleri askeri eğitime aldı. Türkiye’nin Afrin operasyonuna karşı terörist saldırıyı yönetmek üzere Kandil’den çok sayıda üst düzeyde terörist Afrin’e getirildi. PYD, Afrin’de tuzaklama yapmaya da başladı. Fırat Kalkanı’nda DEAŞ’ın yaptığının benzeri bu tuzaklamalara karşı, etkin hava destekli operasyon gerektiğine işaret ediliyor.
 

GAYRİMEŞRU DEVLET KURMA ÇABASI İÇİNDELER
 

Bölgede halen PYD’liler geçiş güzergahlarını da ele geçirmiş durumda. Günde yüzlerce kamyonun geçtiği güzergahlarda örgüt kamyon başına 2 bin dolar para alıyor.
 

PYD, Afrin’e bakanlıkları, hastaneleri, gümrük müdürlükleri, muhtarlıkları olan gayriresmi bir devlet kurdu. YPG, 22 Eylül’de Afrin’de “özerk federasyon” için gayrimeşru referandum, sonrasında da belediye seçimleri yapmıştı.

Türkiye Afrin Pkk Pyd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
porno izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Katar ABD'den savaş uçağı alıyor!
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor
Türk topçuları Menbiç'i vuruyor